FAG DETECTOR III

FAG DETECTOR III je zařízení, které používáme nejen k měření a analýze vibrací, ale rovněž k možnosti statického a dynamického vyvažování. Jedná se o ideální řešení pro monitorování a vyvažování. 

FAG Detector III je praktické, snadno použitelné zařízení pro měření vibrací. Předinstalované standardní konfigurace v souladu s normou DIN ISO 10816 z něj dělají řešení typu plug-and-play a umožňují poskytnout směrodatné počáteční informace o stavu stroje – zcela bez časově náročného školení nebo konfigurace systému.

To nám umožňuje rychlou kontrolu například ventilátorů, čerpadel, elektromotorů, kompresorů a vývěv. Vše, co uživatel musí udělat, je spustit proces měření stisknutím několika tlačítek a poté počkat, až bude dokončen. Přístroj vyhodnocuje výsledky měření a prezentuje je samovysvětlujícími symboly na displeji přístroje.

FAG DETECTOR III je ideální řešení pro monitorování a vyvažování

Velká univerzálnost a extrémní hodnota jsou velké přednosti nabízené FAG DETECTORem III. Tento přenosný přístroj, který je zařízením pro vibrační měření, datacolector a zařízení pro provozní vyvažování v jednom, umožňuje operátorovi efektivněji plánovat údržbu a více využívat strojní zařízení.

Navíc uživatelsky přívětivý PC SW Trendline zaručuje jednoduchou obsluhu. To činí z FAG DETECTORu III ideální offline monitorovací přístroj i pro uživatele bez předchozích zkušeností.

 

Sběr dat, vibrační monitorování a vyvažování (statické a dynamické) - FAG DETECTOR III je opravdu všestranný a může být použit v mnoha oblastech. Členové údržby mohou vytvořit různé trasy pro různé inspekční obchůzky a mohou nahrát až 1600 jednotlivých měřících bodů v trase. Navíc, pokročilá technologie filtru FAG DETECTORU III umožňuje uživateli monitorovat široký rychlostní rozsah (40 - 60000 min-1).

Data prohlížeč PC softwaru Trendline nabízí široký rozsah možností analýzy a protokoly z měření mohou být individuálně přizpůsobeny potřebám zákazníka pomocí flexibilního report generátoru.

fag detector

FAG DETECTOR III je ideální řešení pro vibrační monitorování 

Přístroj je uživatelsky přívětivý a ovládání je jednoduché. Software umožňuje uživateli procházet strukturu závodu krok po kroku. Tato konfigurace je pomocí sériového rozhraní přenesena z PC do FAG DETECTORU III. Jakmile je snímač připojen k měřícímu bodu, v konfiguraci je vybrána odpovídající pozice.

Vibrační signály jsou nahrávány pomocí FAG DETECTORU III podle vybraných nastavení a vybraných charakteristických hodnot. Charakteristické hodnoty jsou porovnávány s limitními hodnotami (hlavní alarm/předběžný alarm), které uživatel specifikoval pro jednotlivý měřící bod. Pokud je jedna z těchto limitních hodnot překročena, je ihned na displeji zobrazeno upozornění.

Vyvažování s DETECTOREM III

S PC softwarem Trendline, může uživatel vytvořit tolik vyvažovacích konfigurací, kolik chce. Software provede uživatele celým vyvažováním krok za krokem. Nejdříve zařízení provede referenční měření. Než je provedeno další měření, připevní se ke stroji určité závaží. Na základě těchto měření systém vypočítá nutnou polohu a váhu opravného vývažku.

Poté, co je na stroj upevněn vývažek se provede konečné měření pro zjištění nakolik se zařízení vyvážilo. Pokud se úroveň vibrací nachází v předem definovaném pásmu, výsledek je zobrazen na displeji DETECTORU III a systém ukončí vyvažování.

FAG Detector III

Systém

 • Systém se skládá z ručního ovládacího zařízení včetně všech potřebných senzorů, nabíječky baterií, softwaru a kompletního návodu k obsluze.
 • Dodáváno v praktickém pouzdře
 • Bezkonkurenční poměr cena výkon
detector

Funkce systému

 • Systém obsahuje následující funkce:

  Bezkontaktní měření teploty
  Detekce rychlosti
  Funkce trasy
  Generátor zpráv
  Analytický software

 • Pro podrobnější analýzu je zdarma k dispozici PC software Trendline, který obsahuje komplexní funkce. Mezi ně patří prohlížeč, který uživateli nabízí velké množství nástrojů pro vyhodnocování dat. Naměřená data snadněji a efektivněji analyzujeme díky integrované databázi valivých ložisek, která obsahuje přibližně 20 000 ložisek od různých výrobců. Vzhledem k tomu, že frekvence poškození mohou být začleněny do výsledků měření, máme k dispozici jednoduchou analýzu poškození.

  FAG Detector III Trendline (Win 10)

  Vyrovnávací funkce

 • Další zvláštností FAG Detector III je jeho vyvažovací funkce. K tomuto účelu potřebujeme volitelně dostupná vyvažovací sada. To nám umožňuje nejen odhalit, ale také odstranit nerovnováhu. Výsledky vyvažovacího procesu jsou také přenášeny do softwaru Trendline k vyhodnocení.

schaeffler

Pro začátečníky
i zkušené uživatele

Vhodné pro použití odborníky i těmi, kteří s monitorováním stavu teprve začínají

Monitoring

Funkce trasy umožňuje kontrolu i velkých strojů a zařízení.

Bezplatný software

Bezplatný analytický software eliminuje potřebu nákladných individuálních licencí.

Funkce vyvážení

Volitelná funkce vyvážení umožňuje detekci a nápravu nerovnováhy.

Napište nám

Odesláním zprávy skrze kontaktní formulář souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Invalid Email
Invalid Number

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

logofooter

Kontakty

Výstavní 3224/51
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
+420 596 624 831
esos@esosostrava.cz

O společnosti

IČO: 258 68 781
DIČ: CZ 258 68 781
Certifikáty
Kontakty