VYVAŽOVÁNÍ

Vyvažování je důležitým aspektem provozu rotujících součástí, jako jsou rotory, motory, turbíny, vrtule, rotující hřídele, apod. Vyvažování se provádí za účelem odstranění nerovnováhy rotujících částí způsobující vibrace při chodu strojních zařízení a zbytečnou zátěž ložisek.

Cílem je minimalizovat nebo odstranit nežádoucí vibrace a nerovnoměrné zatížení, které mohou vést k opotřebení součástí, snížení účinnosti, nebo dokonce k selhání.

Práci provádíme za pomoci speciálních vyvažovacích strojů a sofistikovaných softwarů. Nevyvážené rotující součásti mohou vést k několika problémům, jako jsou vibrace, hluk, zkrácená životnost součástí, poruchy a v extrémních případech i selhání celého stroje. Vyvážení je důležité z důvodu minimalizování vibrací strojního zařízení a tím odstranění zbytečné zátěže ložisek. Nevyvážení odstraníme buďto přidáváním materiálu (závaží) , či odebíráním materiálu (vrtání, broušení).

Většinou se zabýváme několika druhy nevyváženosti:

  • Statická nevyváženost - když je osa těžiště rovnoměrně vychýlena vůči ose rotace.
  • Momentová nevyváženost - když se osa těžiště protíná s osou rotace.
  • Dynamická nevyváženost - když osa těžiště není shodná s osou otáčení.

Provozní bezdemontážní vyvažování:

Provádíme přímo u klienta, většinou není potřeba výrazně přerušovat provoz. Po přípravě naši pracovníci vše zvládnou u vás ve firmě. Naši pracovníci zajistí bezdemontážní diagnostiku a následné vyvážení rotačních strojních součástí nebo zařízení. 

Vyvažování na vyvažovacím stroji:

Dělá se po demontáži dílů, u nás, na vyvažovacím stroji. Máme za sebou mnohé případy dobře vyvážených strojů, diagnostiky a následné vyvážení rotačních strojních součástí nebo zařízení bez nutnosti odstávky. K dispozici máme vyvažovačku na rotory o průměru přibližně 1 m a délka cca 1,5 m. Na vyvažovačce lze vyvažovat oběžná kola ventilátorů a rotory elektromotorů. Při opravách elektromotorů (výměny ložisek, kontroly vinutí) děláme standardně kontrolu vyvážení rotoru.

Pracujeme na vyvažovačce PHQ-1000H. Díky tomuto jsme schopní vyvažovat nejrůznější rotory (rotory elektromotorů, oběžné kola ventilátoru, lopatkové čerpadla, a další).

Je důležité mít na paměti, že každá rotující součást má své vlastní specifické požadavky na vyvažování a provádění správného vyvažování je zásadní pro dosažení optimálního výkonu a spolehlivosti rotujících systémů.

Zabýváme se oblastí vibrační diagnostiky a monitorování provozního stavu strojů. Jsme odborníky a rádi Vám pomůžeme s Vašimi starostmi.
Umíme vyvážit:

MÁTE ZÁJEM? CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES!

Invalid Email
Invalid Number

Odesláním zprávy skrze kontaktní formulář souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

logofooter

Kontakty

Výstavní 3224/51
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
+420 596 624 831
esos@esosostrava.cz

O společnosti

IČO: 258 68 781
DIČ: CZ 258 68 781
Certifikáty
Kontakty