Systém Optime nám slouží k nepřetržitému monitorování stavu ložisek, ozubení a detekci dynamických stavů rotujících strojů a strojních zařízení.  Lokalizujeme poruchu a zjišťujeme okamžitý stav a také vývoj v trendu. Jedná se o bezdemontážní diagnostiku bez nutnosti odvážet strojní zařízení a také bez zastavování výroby. Díky tomuto systému můžeme zvýšit spolehlivost a životnost strojů a také snížit náklady na preventivní údržbu.

 

OPTIME PLUG & PLAY

Monitorování stavu může být drahé. To je důvod, proč je až 95 % všech strojů uvnitř továren monitorováno pouze sporadicky nebo často vůbec. To může vést k neplánovaným poruchám a prostojům.

OPTIME od společnosti Schaeffler nám umožňuje komplexní monitorování stavu, které je snadné a cenově dostupné. Díky jednoduché instalaci plug & play vám OPTIME nám umožňuje začít sledovat stovky točivých strojů během několika hodin.

Díky schopnosti pracovat na téměř všech strojích dokážeme s OPTIME detekovat potenciální poškození, nevyváženost nebo nesouosost – dokonce i týdny předem! To nám umožní snadno a pohodlně plánovat vaši dlouhodobou údržbu, požadavky na pracovní sílu nebo náhradní díly

schaeffler
Esos Ostrava Optime

Vysoce efektivní monitorování

Monitorování stovek točivých strojů za pár korun každý den – až o 50 % levnější než ruční měření.

Rychlá instalace

Instalace senzorů
a nastavení aplikace OPTIME zabere pouhé minuty – nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti.

Odborné know-how

Digitální služba poskytuje profesionální diagnostiku založenou na expertních algoritmech a strojovém učení, která je dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu prostřednictvím aplikace – takže se vždy rozhodnete správně

Pro začátečníky i zkušené uživatele

Díky intuitivnímu ovládání poskytuje OPTIME zásadní informace a komplexní rozšiřitelnost – ideální pro širokou škálu uživatelů a aplikací

0016F612_16_9-schaeffler-products-optime-plug_rwd_600

PLUG

Senzory vibrací jsou připevněny ke každému stroji pomocí šroubů nebo lepidla. Poté se aktivují přes NFC.

Všechny senzory se automaticky připojují k sobě navzájem ak bráně. Společně tvoří mesh síť, která patří mezi nejspolehlivější a energeticky nejúčinnější sítě IoT, jaké jsou dnes k dispozici.

Systém lze kdykoli rozšířit o další senzory.

optime

PLAY

Aplikace zobrazuje trendy a pomocí vícestupňového varovného systému poskytuje vizuální reprezentaci závažnosti potenciálních incidentů. V případě nouze může spustit alarm a poskytnout další informace.

Aplikace je výjimečně intuitivní ve svém ovládání a nabízí komplexní řadu nástrojů, díky kterým je dokonalým řešením pro každého – od začátečníků po experty. V závislosti na požadavcích uživatele lze monitorované stroje organizovat do skupin. Provozní stav strojů lze poté zobrazit v různých formátech specifických pro uživatele.

optime

PREDICT

Systém detekuje poruchy s předstihem týdnů a poskytuje informace o hlavních příčinách. To funguje s nepřetržitými automatickými analýzami založenými na rozsáhlých odborných znalostech společnosti Schaeffler v oblasti valivých ložisek, know-how v oblasti monitorování stavu a také algoritmů strojového učení.

Tímto způsobem může OPTIME učinit plánování údržbářských prací, identifikaci požadavků na pracovní sílu a pořizování náhradních dílů rychlé, snadné a nákladově efektivní.

Systém OPTIME se skládá ze tří komponent:

  • Bezdrátové, bateriemi napájené vibrační a teplotní senzory, které jsou připojeny ke strojům a monitorují jejich stav. Pozoruhodně rychlá a snadná instalace znamená, že stovky strojů mohou být vybaveny senzory během několika hodin.
  • Brána, která přijímá data ze senzorů. Senzory a brána se autonomně připojují k vytvoření mesh sítě a brána přenáší data přímo do cloudu – aniž by musela být integrována do sítě zákazníka.
  • Digitální služba, která analyzuje data pomocí proprietárních algoritmů, které čerpají z rozsáhlých technických znalostí společnosti Schaeffler. Služba vám poté poskytne intuitivní diagnostické zprávy – prostřednictvím aplikace na vašem počítači nebo mobilním zařízení – které vám pomohou naplánovat činnosti údržby.

optime

 

Nová generace inteligentního mazání OPTIME C1

optime c1

S novou generací inteligentního mazání OPTIME C1 můžete zjednodušit komplexní práce při mazání Vašich strojů.

 

  • Snadno použitelné a ekonomické řešení pro automatiku jednobodového mazání
  • Navrženo s ohledem na uživatele: jednoduchý proces uvedení do provozu, plynulá rozšiřitelnost a široký rozsah možných použití
  • Zabezpečená komunikační síť
  • Všechny stavy stroje/mazání dostupné v jedné aplikaci
  • Srozumitelné alarmy a výstrahy
  • Žádné ruční, pracné kontroly pro zajištění dostatečného mazání

 

 

Systém OPTIME C1 společnosti Schaeffler zjednodušuje komplexní řízení mazání v průmyslových výrobních závodech

Systém poskytuje personálu údržby klíčové informace o všech připojených maznicích.
Cílená údržba domazávacích systémů eliminuje potřebu pravidelných kontrol na základě trasy
Ruční domazávání valivých ložisek je stále standardem v mnoha oblastech průmyslu. Automatické maznice jsou v tomto velkým zlepšením, ale stále vyžadují manuální sledování na základě trasy. Obecně řečeno, chyby ručního domazávání jsou jednou z hlavních příčin selhání valivých ložisek.

 

Specialisté na ložiska ve společnosti Schaeffler tento problém vyřešili.

Vyvinuli OPTIME C1, IoT řešení pro domazávání valivých ložisek pomocí inteligentních automatických maznic. Nový systém se integruje s aplikací Schaeffler OPTIME, aby se spolehlivě zabránilo nesprávnému mazání v důsledku použití příliš velkého nebo příliš malého množství maziva, použití nesprávného maziva, znečištění mazivem, zablokovaných mazacích kanálů ložisek nebo prázdných maznic.

 

Optime C1 Schaeffler

 

Zjednodušené komplexní řízení mazání

Systém komunikuje s pracovníky údržby prostřednictvím aplikace OPTIME, webového ovládacího panelu OPTIME nebo v případě potřeby prostřednictvím jejich vlastního softwarového nástroje a poskytuje jim přehled o všech maznicích, které mají kritické hladiny náplně nebo problémy s dodávkou maziva. Díky integrovanému teplotnímu čidlu systém také poskytuje přehled o všech maznicích, které běží za zvýšených teplot. S OPTIME C1 už personál údržby nemusí trávit čas plánovanými kontrolami nebo se zabývat složitými tabulkami nebo softwarem pro plánování domazávání ve svých závodech. Místo toho se mohou zaměřit na cílenou údržbu v reakci na automatická upozornění z aplikace. To značně ubírá na složitosti řízení mazání.

 

Jednoduché a dovybavitelné: systémové řešení skládající se z několika komponent

Každá bateriově napájená jednotka OPTIME C1 je navržena pro přišroubování k automatické maznici Schaeffler Concept 1. Součástí jednotky je komunikační modul a teplotní čidlo. Součástí celkového řešení je také brána a aplikace OPTIME. Jednotkou OPTIME C1 automaticky spojíme maznice Concept 1 a vytvoříme síť. Mesh síť zachycuje a vypočítává klíčová provozní data, jako je počet dní zbývajících do dalšího doplnění maziva, a odesílá je přes bránu do cloudu Schaeffler a poté do aplikace OPTIME. Instalace součástí a jejich konfigurace v aplikaci trvá méně než dvě minuty na mazací bod. Tímto způsobem lze OPTIME C1 ve velmi krátkém čase osadit desítky mazacích míst na čerpadlech, ventilátorech, kompresorech, strojích, pohonech dopravníků a podobně – což znamená, že mohou být odstraněny z plánu ručních kontrol. Maznice v těchto bodech jsou nyní inteligentní, což znamená, že tým údržby se jim musí věnovat pouze tehdy, když skutečně vyžadují údržbu.

Otevřený systém: API konektivita k nástrojům údržby

Schaeffler OPTIME C1 je otevřený systém. Je vybaven rozhraním API, které umožňuje výměnu dat se stávajícími nástroji údržby. Příslušné informace jsou pak poskytovány personálu údržby prostřednictvím aplikace OPTIME, webového ovládacího panelu OPTIME nebo v případě potřeby prostřednictvím jejich vlastního softwarového nástroje.

 

Pro více informací o produktu navštivte tento odkaz:
www.schaeffler.de/en/optime-c1

 

Veškeré další informace esos@esossosostrava.cz

Diagnostika Optime pro Průmysl 4.0

Přečtěte si článek s praktickými zkušenostmi z praxe
optime esos

Manuál diagnostického zařízení Optime

Stáhněte si manuál k diagnostickému zařízení Optime
K dispozici v angličtině a němčině

Jsme jedinými oficiálními partnery společnosti Schaeffler

Stali jsme se oficiálními partnery společnosti Schaeffler pro zavádění systémů Optime. Těšíme se na spolupráci s vaší firmou.

Schaeffler 2022 ESOS

OPTIME 5 EX-Se žlutým uzávěrem i do prostředí výbuchu

Ekosystém OPTIME jsme rozšířili o senzor OPTIME 5 EX. Je okamžitě rozpoznatelný podle žlutého uzávěru – lze jej použít až do Ex zóny 1/21 (plyny a prach) podle ATEX/IECEx. Poprvé je také v těchto potenciálně výbušných prostorech možné komplexní monitorování stroje pomocí OPTIME. Nový senzor bude dostupný od třetího čtvrtletí roku 2022.

optime

Napište nám

Odesláním zprávy skrze kontaktní formulář souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Invalid Email
Invalid Number

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

logofooter

Kontakty

Výstavní 3224/51
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
+420 596 624 831
esos@esosostrava.cz

O společnosti

IČO: 258 68 781
DIČ: CZ 258 68 781
Certifikáty
Kontakty