Diagnostika Optime pro Průmysl 4.0

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Aplikace online vibrodiagnostického měření pomocí systému Optime 3.
Ve společnosti z oblasti automotive provádíme pravidelné kvartální vibro diagnostické měření tzv. pochůzkou metodou (offline měření). V této firmě měříme ventilátory, kompresory, motory, čerpadla.

Zákazník postavil novou halu, ve které chtěl opět zavést tzv. pochůzkové měření. Jelikož ventilátory jsou uzavřeny v boxech a jejich otevření je zabezpečeno vypnutím celé linky, tento způsob měření zde nešel aplikovat. Dohodli jsme se, že zkusíme nainstalovat novinku společnosti Schaeffler, online měření, pomocí senzorů Optime 3. Tento systém je bezdrátový, tudíž instalace a nastavení 16 snímačů proběhla za 2 hodiny. 

měření pomocí senzorů Optime 3
měření pomocí senzorů Optime 3

Výstupem je online sledování v mobilní aplikaci, popř. na monitoru, jak u zákazníka, tak ve společnosti ESOS Ostrava. V případě, že dojde ke zvýšení hodnot vibrací, v aplikaci se zelená barva změní na oranžovou. Touto aplikací online měření jsme u zákazníka zavedli technologii v rámci koncepce Průmysl 4.0. 

hodnoty online měření