Diagnostika Optime pro Průmysl 4.0

optime esos

Zavádíme aplikaci online vibrodiagnostického měření pomocí systému Optime 3.
Ve společnosti z oblasti automotive provádíme pravidelné kvartální vibro diagnostické měření tzv. pochůzkou metodou (offline měření). V této firmě měříme ventilátory, kompresory, motory, čerpadla.

Zákazník postavil novou halu, ve které chtěl opět zavést tzv. pochůzkové měření. Ventilátory pracují v boxech. Pro jejich otevření vypínáme celou linku. Tento způsob měření nemůžeme aplikovat. Dohodli jsme se, že nainstalujeme novinku společnosti Schaeffler, online měření, pomocí senzorů Optime 3. Tento systém je bezdrátový, tudíž instalace a nastavení 16 snímačů proběhla za 2 hodiny. 

měření pomocí senzorů Optime 3
měření pomocí senzorů Optime 3

Výstupem je online sledování v mobilní aplikaci, popř. na monitoru, jak u zákazníka, tak ve společnosti ESOS Ostrava. V případě zvýšení hodnot vibrací, v aplikaci se zelená barva změní na oranžovou. Touto aplikací online měření jsme u zákazníka zavedli technologii v rámci koncepce Průmysl 4.0. 

hodnoty online měření

Monitorování stavu může být drahé. To je důvod, proč je až 95 % všech strojů uvnitř továren monitorováno pouze sporadicky nebo často vůbec. To může vést k neplánovaným poruchám a prostojům.

OPTIME od společnosti Schaeffler umožňuje komplexní monitorování stavu, které je snadné a cenově dostupné. Díky jednoduché instalaci plug & play vám OPTIME umožňuje začít sledovat stovky točivých strojů během několika hodin.

Díky schopnosti pracovat na téměř všech strojích dokáže OPTIME detekovat potenciální poškození, nevyváženost nebo nesouosost – dokonce i týdny předem! To vám umožní snadno a pohodlně plánovat vaši dlouhodobou údržbu, požadavky na pracovní sílu nebo náhradní díly.

Ušetříte: Monitorování stovek točivých strojů za pár korun každý den – až o 50 % levnější než ruční měření

Instaluje se rychle: Instalace senzorů a nastavení aplikace OPTIME zabere pouhé minuty – nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti

Odborné know-how: Digitální služba poskytuje profesionální diagnostiku založenou na expertních algoritmech a strojovém učení, která je dostupná 24 hodin denně 7 dní v týdnu prostřednictvím aplikace – takže se vždy rozhodnete správně

Obraťte se na nás pro tuto službu.