LASER-EQUILIGN2

Přesné ustavení rotujících součástí strojů (hřídelů, spojek...) je nezbytné pro nákladově efektivní výrobu v každém odvětví. Snižuje spotřebu energie, zvyšuje dostupnost stroje a prodlužuje jeho životnost.

LASER-EQUILIGN2, nová generace laserových vyrovnávacích systémů pro horizontální aplikace, se vyznačuje maximální přesností, extrémní účinností a pohodlným ovládáním.

Jednolaserová technologie umožňuje přesné měření v každé situaci. LASER-EQUILIGN2 lze rychle a snadno nainstalovat. Kapesní tablet zjednodušuje ovládání tím, že uživatele provede procesem zarovnání krok za krokem.

 

Laser Equilign2

 

Spolehlivost strojů – nezbytné pro nákladově efektivní výrobu.
Miliony spotřebičů po celém světě jsou propojeny prostřednictvím hřídelí,
v každém odvětví a pro každý účel, a to včetně motorů, čerpadel, ventilátorů
a převodovek s válečkovými ložisky.

Přesné ustavení optimalizuje výkon stroje, snižuje náklady na údržbu, snižuje opotřebení, prodlužuje životnost vašich strojů a snižuje vaše náklady na energii.

Zkušenosti ukazují, že bez ohledu na to, jak velkou péči věnujete, je ustavení zřídkakdy dokonalé. Důsledky i malých odchylek mohou být značné, včetně nežádoucích vibrací, stoupající teploty spojek, ložisek, mazání, motorů a dalších součástí a vyšší spotřeby energie. Zvýšené opotřebení může vést k defektům a poruchám stroje.

Laser Equilign2

Větší spolehlivost s LASER-EQUILIGN2

V mnoha případech je ustavení rotujících součástí stroje jednoduše ignorováno. To je rozhodně nejhorší ze všech možných řešení.
Ustavení není otázkou proč, ale jak.

Nejčastější příčiny poruch:

60 %
Nevyváženost a chyby seřízení

20 %
Poškození válečkových ložisek

20 %
Jiné

Nejmodernější laserová technologie umožňuje přesné měření a snadno se používá.

Laser Equilign2

Laser Equilign2 laserový zaměřovací systém

Rostoucí požadavky na výkon strojů, nákladovou efektivitu a rychlost vyžadují řešení, která nabízejí přidanou hodnotu. LASER-EQUILIGN2, nová generace laserových zaměřovacích systémů od společnosti Schaeffler, je ceněna nejen pro svou vysokou přesnost a hospodárnost, ale také pro svou extrémní uživatelskou přívětivost. Nový kapesní tablet nabízí uživatelům více pohodlí než kdy předtím.

Systematický přístup k přesnému a pohodlnému ustavení 

LASER-EQUILIGN2 je systém složený z různých komponent, které jsou vzájemně dokonale sladěny. Umožňuje přesné ustavení a vede uživatele procesem krok za krokem.

Přesnost maximalizuje výkon stroje

Převaha technologie jednoho laseru/senzoru integrované v LASER-EQUILIGN2 byla prokázána v reálné praxi. Technologie umožňuje měření, která jsou extrémně přesná, protože laserový paprsek měří s dvojnásobným úhlovým rozlišením díky střešnímu hranolu v reflektoru. To je zvláště výhodné v aplikacích s krátkými hřídeli, kde jsou laser a senzor v těsné blízkosti u sebe.

Laser Equilign2

Aktivní režim hodin se čtyřmi měřicími body

Čím více naměřených dat se shromáždí při větším úhlu natočení, tím přesnější budou výsledky. Proto LASER-EQUILIGN2 měří ve čtyřech bodech. To umožňuje optimální ustavení hřídele a udržuje výkon stroje na požadované úrovni.

 

Laser Equilign2

Přesné vyrovnání pomocí LASER-EQUILIGN2 má zásadní dopad na vaši nákladovou efektivitu.

I mírné snížení spotřeby energie vašimi stroji může mít znatelný dopad na vaše roční náklady na energii

Laser Equilign2

 

Pohodlí díky snadnému ovládání.

Díky velkému, uživatelsky přívětivému, kapesnímu tabletu se LASER-EQUILIGN2 velmi pohodlně ovládá. To je v často drsném prostředí tovární haly neocenitelná výhoda. Osmipalcová obrazovka zobrazuje všechny funkce v přehledném uspořádání. Snadno srozumitelné ikony umožňují intuitivní ovládání bez nutnosti rozsáhlého školení.

 

Vždy optimální výsledek

Tablet provede uživatele procesem zarovnání krok za krokem a poskytne jim jasné pokyny, co dělat, kdy a jak. To zvyšuje jistotu a výrazně zlepšuje kvalitu zarovnání. Živý pohyb poskytuje další orientaci. Tato inovativní funkce monitoruje korekce zaměření v reálném čase na základě principu semaforu: červená znamená „mimo toleranci“, žlutá znamená „v přijatelném rozsahu“ a zelená znamená „v optimálním rozsahu“.

Díky připojení Bluetooth a provozu na baterie nevyžaduje LASER-EQUILIGN2 žádné obtěžující kabely, takže je velmi pohodlný při každodenním používání. Totéž platí pro funkci RFID, která zajišťuje automatickou identifikaci strojů a také výměnu dat v místním prostředí.

Snímek obrazovky 2022-10-31 v 9.50.34

Snižuje spotřebu energie vašich strojů

 

Snižuje opotřebení ložisek a těsnění, což snižuje náklady na náhradní díly

 

Zvyšuje dostupnost stroje
Prodlužuje životnost vašich strojů

 

Technické informace

Stáhněte si informace o zařízení Laser Equilign2

Schaeffler Equilign2

Manuál  zařízení Laser Equilign2

Stáhněte si manuál k diagnostickému zařízení Laser Equilign2

Laser Equilign2

Jsme oficiálními partnery společnosti Schaeffler

Stali jsme se oficiálními partnery společnosti Schaeffler. Těšíme se na spolupráci s vaší firmou.

Schaeffler 2022 ESOS

Ukázky práce

Ustavení převodovek na pozici a ustavení motorů plovoucího bagru

Na plovoucím bagru jsme provedli ustavení čtyř elektromotorů pohonu bubnu nosných lan, a to pomoci přístroje Equilign2. Jedná se o laserový vyrovnávacích systémů, který se vyznačuje maximální přesností, extrémní účinností a pohodlným ovládáním. Equilign2 umožňuje optimální ustavení rotujících součástí strojů a udržuje výkon stroje na požadované úrovni.

equilign2 equilign2 equilign2

MÁTE ZÁJEM? CHCETE SE DOZVĚDĚT VÍCE?

KONTAKTUJTE NÁS JEŠTĚ DNES!

Napište nám

Invalid Email
Invalid Number

Odesláním zprávy skrze kontaktní formulář souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Pro bližší informace nás neváhejte kontaktovat.

logofooter

Kontakty

Výstavní 3224/51
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00
+420 596 624 831
esos@esosostrava.cz

O společnosti

IČO: 258 68 781
DIČ: CZ 258 68 781
Certifikáty
Kontakty