Filtrace olejů v tlakových okruzích (kompresory, vysokotlaké hydraulické systémy lisů apod.)

Filtrace olejů v tlakových okruzích tvoří jeden z prvků našeho komplexního přístupu k údržbě strojů a zařízení. Jako jediná společnost filtrujeme nečistoty z olejů a všechny formy vody z olejových systémů kompresorů do 10 Barů s takovou účinností a včetně olejového systému.

Běžně se setkáváme při analýzách olejů, že olej nedosáhne životnosti ani 2000 mth. Při periodických výměnách olejů tím dochází k jeho degradaci nebo už je systém tak znečištěn z minulosti, že prostá výměna oleje nestačí. Tímto dochází k nedostatečnému mazání ložisek šroubovice a samotné šroubovice. Zkracuje se životnost a střední a generální opravy dosahují statisíců a milionů korun.

Filtrační jednotka RecondOil Box

Naše filtrační jednotka RecondOil Box zaručí životnost oleje po celou dobu, také jeho čistotu a kvalitu mazání. Odstraněním veškerých nečistot z oleje dochází k prodloužení životnosti ložisek a šroubovic a tím pádem k výraznému snížení nákladů na provoz kompresorů.

Příklad z praxe

V současné době máme rozpracován projekt, kde sledujeme i kvalitu oleje v závislosti na čistotě oleje a prodloužení jeho životnosti. Příkladem efektivní aplikace našich technologií je instalace tlakové filtrační jednotky na kompresor značky Garden Denver. Tento krok reprezentuje nasazení specifické filtrační jednotky určené pro tlakové okruhy, což zahrnuje kompresory, lisy s tlakovou nádrží a další strojní zařízení operující při tlacích do 10 Barů. 

Vibrodiagnostika

Navíc ložiska kompresoru (včetně motoru) a šroubovici sledujeme pomocí vibrační diagnostiky, a tak sledujeme stav ložisek motoru, kompresoru, opotřebování šroubovice, což vede k jistotě bezporuchovosti kompresoru. Již dnes ale můžete s námi sledovat kvalitu a čistotu oleje ve vašich kompresorech a stav ložisek motoru, kompresoru a šroubovice.

vibrodiagnostika fft spektrum
fft spektrum

Komplexní přínosy přesahují pouhou údržbu strojů, a otevírají cestu k dosažení vyšší úrovně v rámci celého podniku nejen u kompresorů. 

Pro více informací a pro zahájení cesty k totální spolehlivosti vašich strojů nás kontaktujte na esos@esosostrava.cz nebo volejte +420596624831. Vaše stroje si zaslouží jen to nejlepší!