Den novinek v údržbě se povedl, děkujeme!

ESOS

Vážení obchodní partneři, děkujeme Vám za návštěvu v sídle naší společnosti, na Dni novinek v údržbě, 27.4.2023.

Představili jsme Vám novinky a trendy společností ESOSESOS SK, SchaefflerTOTALENERGIESHIFISuperFoil a SKF v oblasti prediktivní údržby 4.0.

Na Dni novinek v údržbě jsme si předali a vyměnili zkušenosti při komplexním řešení konkrétních problémů, které vás zajímaly. V první řadě jsme nastínili novinky v oblasti sledování stavu strojů pomocí vibračních on-line a off-line technologií Schaeffler, kdy Vás touto oblastí provedl Ing. Ondřej Havel.

Na Dni novinek v údržbě jsme představili aktuální technologie v oblasti měření vibrodiagnostiky a tribodiagnostiky. Tyto technologie umožňují přesné měření vibrací a opotřebení strojů, což přispívá k prodloužení jejich životnosti a zajištění jejich spolehlivosti. V diskuzích se také probíralo téma úspory pracovníků při preventivních a prediktivních prohlídkách strojů. Díky přesným měřením lze efektivnějším způsobem plánovat údržbu a šetřit tak náklady na opravy.

V přednášce „Prodloužení životnosti a spolehlivosti kompresorů“ jsme ukázali několik tipů na výrazné snížení nákladů a zvýšení spolehlivosti kompresorů. Doporučili jsme používání vzduchových a olejových filtrů HIFI Filter, které mají nejen výbornou kvalitu, ale i cenu. Používáme je již 8 let a máme s filtry výborné zkušenosti. 

Ukázali jsme vám jak nově na přístup k olejům, kdy už se nejedná pouze o spotřební zboží – vyrob, užij a zlikviduj, nýbrž o neustálé kruhové používání. Touto metodou už se olej bude používat znovu a znovu a znovu. U hloubkové filtrace prodloužíte životnost až 4x a u metody DST (double separation technology) už oleje nebudete likvidovat a životnost bude prakticky nekonečná. Jedná se o systém SKF RecondOil Box a  touto tématikou Vás provedl Mgr. Vít Šebesta. 

Vedoucí úseku údržby Vladimír Skotnica Vám nabídl téma nové generace mazacích systémů Concept a Optime C1. V rámci Dne novinek v údžbě jste si mohli prohlédnout celý areál firmy. K dispozici byli naši kolegové s konzultacemi nad aktuálními tématy.

Jiří Pochman vám na Dni novinek v údržbě představil nový materiál v izolaci horkovodů, parovodů, kalících pecí, chladících systémů, průmyslových pecí či rekuperací, a to izolaci SuperFoil, kdy jednoduše a napořád oproti běžným izolacím výrazně snížíte ztráty a zajistíte pracovníkům tepelnou pohodu u tepelně náročných provozů. 

Závěrem lze říci, že nově představené technologie jsou důležitým krokem v údržbě strojů. Umožňují rychleji a přesněji odhalit potenciální problémy a minimalizovat tak riziko jejich výskytu. Tato inovativní řešení přinášejí efektivní řešení pro řízení údržby strojů, což v konečném důsledku vede ke snížení nákladů na opravy a zvyšuje produktivitu výrobního procesu.

Mockrát děkujeme a těšíme se na další setkání s Vámi… Jsme tým pracovníků, a jejich odborných partnerů, kteří Vám pomohou s řešením Vašich technických problémů. Partner pro Vaši údržbu.