Prodloužení životnosti emulze a obráběcích nástrojů

Společnost ESOS nabízí prodloužení životnosti vašich strojů

Správnou péči o emulzi a zavedením filtrace (mechanického čištění) dojde k prodloužení životnosti emulze až o 20% a životnosti obráběcího nástroje o 30%.

Příklad:

Pro společnost vyrábějící ucpávky, spojky, obslužné systémy ucpávek jsme provedli filtraci jejich strojů. V emulzi byly zachyceny špony, díky kterým bylo opotřebování nástrojů větší. Nejdříve jsme provedli vyčištění emulze filtrem 200 mikronů na větší nečistoty. Zachyceno cca 10 velkých kovových špon (třísek) o velikosti 5-20 mm.

Poté byla nasazena 10 mikronová filtrace a množství nečistot zachycených činilo 240 gramů z 50 litrů přefiltrované emulze. Filtrací emulze se podařilo snížit znečištění o kovové třísky a dále o 500 gramů znečištění emulze ve formě prachu a kalů.

Znečištění vede k zanášení systému a k většímu opotřebení nástrojů. Hrozí poškození čerpadla, obráběného kusu, nebo nástroje. Správnou péči o emulzi a zavedením filtrace (mechanického čištění) dojde k prodloužení životnosti emulze až o 20% a životnosti obráběcího nástroje o 30%.